Majówka 2022 – SKLEPY: godziny otwarcia. W jakie dni będą otwarte sklepy?

sklep żabka
Sklep Żabka | fot. Dominik Wąsik

W 2022 r. majówka wypada częściowo w weekend – 1 maja to niedziela, 2 maja poniedziałek, a 3 maja wtorek. Zakupy lepiej zrobić wcześniej, bo w trakcie długiego weekendu majowego większość sklepów będzie zamknięta.

Majówka 2022 SKLEPY GODZINY OTWARCIA

1 maja przypada Święto Pracy, a 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja. Oba to dni ustawowo wolne od pracy, zaś 2 maja wypada w poniedziałek, który nie jest dniem wolnym od pracy. 1 i 3 maja większość sklepów nie będzie otwarta – nieczynne będą sklepy sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Netto, Aldi, Leclerc, Stokrotka, Dino, Carrefour.

Natomiast zakupy zrobimy przed majówką w sobotę 30 kwietnia i w trakcie długiego weekendu majowego w poniedziałek 2 maja. W te dni otwarte będą wszystkie sklepy Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Netto, Aldi, Leclerc, Stokrotka, Dino, Carrefour, Żabka. W tych dniach otwarte będą także sklepy w galeriach i centrach handlowych.

Zobacz także:

Majówka 2022. Sklepy zamknięte przez 2 dni. Do której godziny otwarte 30 kwietnia?

Majówka 2022. Sklepy otwarte 1 maja. Gdzie zrobić zakupy w niedzielę 1.05?

Majówka 2022. Sklepy otwarte 2 maja. Gdzie zrobić zakupy w poniedziałek 2.05?

Majówka 2022. Sklepy otwarte 3 maja. Gdzie zrobić zakupy we wtorek 3.05?

Majówka 2022 – tych sklepów nie obejmuje zakaz handlu

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje jednak katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w piekarniach, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą czy w kawiarniach.

Godziny otwarcia sklepów w długi weekend majowy 2022

Biedronka w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarta co najmniej do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Biedronka będą zamknięte.

Lidl w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 23.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Lidl będą zamknięte.

Kaufland w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Kaufland będą zamknięte.

Auchan w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Auchan będą zamknięte.

Carrefour w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Carrefour będą zamknięte.

Netto w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Netto będą zamknięte.

Aldi w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Aldi będą zamknięte.

Dino w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 22.30. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Dino będą zamknięte.

Leclerc w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarty do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Leclerc będą zamknięte.

Stokrotka w sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja będzie otwarta do godziny 22.00. W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja sklepy Stokrotka będą zamknięte.

Żabka w sobotę 30 kwietnia i w dniach 1-3 maja będzie otwarta. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach.

W trakcie majówki czynne będą sklepy na stacjach benzynowych oraz te placówki, w których za ladą stanie ich właściciel. Często więc będą to małe osiedlowe sklepy np. Żabka, Stokrotka Express, Freshmerket, ABC, Zajączek.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.