Majówka 2020. Sklepy otwarte w majówkę. Gdzie zrobimy zakupy 1 i 3 maja?

biedronka sklep zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Gdzie można zrobić zakupy w majówkę 2020? Majówka w tym roku przypada w piątek, sobotę i niedzielę. Dwa z trzech dni (1 i 3 maja) to święta państwowe i obowiązuje zakaz handlu.

Sklepy otwarte w majówkę 2020

Długi weekend majowy 2020. Majówka w tym roku przypada w piątek, sobotę i niedzielę. W dni świąteczne obowiązuje zakaz handlu. W piątek, 1 maja przypada Święto Pracy, a w niedzielę Święto Konstytucji 3 Maja. W te dni świąteczne zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie centra handlowe, markety oraz sklepy dużych sieci handlowych są ustawowo zamknięte. Jakie sklepy będą otwarte mimo zakazu?

Gdzie zrobić zakupy w majówkę 2020?

W majówkę 2020, czyli 1 i 3 maja zakupy będziemy mogli zrobić w małych, prywatnych osiedlowych sklepach, w których za ladą może stanąć właściciel, a także niektóre sklepy franczyzowe takie jak Żabka. Decyzje o tym, czy będą otwarte i w jakich godzinach zależą jednak od właścicieli poszczególnych sklepów. Małe zakupy zrobimy też na stacjach benzynowych.

Z kolei w sklepach Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour czy Kaufland zapasy uzupełnić będziemy mogli w sobotę 2 maja, który nie jest dniem wolnym od pracy. Wówczas większość sklepów jest otwarta w normalnych godzinach. Trzeba jednak pamiętać o tych miejscach, które są zamknięte w wyniku stanu epidemii koronawirusa w Polsce. Zamknięte pozostają sklepy w galeriach handlowych (z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii) oraz w weekendy markety budowlane.

Limit osób w sklepach

Pamiętajmy, że w związku z epidemią koronawirusa do sklepów można wejść tylko w rękawiczkach ochronnych i maseczkach (obowiązek noszenia tych drugich rozporządzenie nakłada ogólnie w miejscach publicznych). W weekendy nie obowiązują już specjalne godziny dla seniorów w sklepach, które obowiązywały w godzinach 10:00 – 12:00. W tych dedykowanych godzinach zakupy mogły zrobić osoby powyżej 65. roku życia.

Do sklepów o powierzchni do 100 mkw. obecnie może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba kas/punktów płatniczych pomnożona przez cztery. Z kolei w sklepach, których powierzchnia przekracza 100 mkw., na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Szczegóły działania sklepów w poszczególne dni długiego weekendu 2020 majowego znajdują się na kolejnej stronie >>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.