Magazyny pełne soli. GDDKiA robi zapasy na nadchodzącą zimę

Magazyny GDDKiA pełne soli drogowej
Magazyny GDDKiA pełne soli drogowej | fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do nadchodzącego sezonu zimowego. Magazyny soli drogowej są już w większości zapełnione.

GDDKiA robi zapasy soli

„W obliczu pojawiających się informacji o niedoborach soli i potencjalnie alarmującej sytuacji z tym związanej, informujemy, że na chwilę obecną zapełniliśmy solą drogową ok. 75 proc. naszej całkowitej pojemności magazynowej. To stanowi ponad 100 proc. zużycia soli w porównaniu do poprzedniego sezonu zimowego 2021/2022, a także średniego jej zużycia na sezon w ostatnim dziesięcioleciu” – informuje GDDKiA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała również umowy z polskimi kopalniami na dostawy soli w trakcie zimny, gdyby jej zaczęło brakować w magazynach. W części województw sól kupowana jest samodzielnie przez wykonawców zimowego utrzymania, którzy pozyskują sól również z innych źródeł.

W sezonie zimowym 2021/2022 na drogach zarządzanych przez GDDKiA zużyto 345 887,47 ton soli. To wynik nieznacznie większy niż średnia z lat 2012-2021, która wynosi 343 032 tony soli na sezon zimowy.

Sól drogowa w magazynie GDDKiA
Sól drogowa w magazynie GDDKiA | fot. GDDKiA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.