Macierewicz przyjedzie do Lublina. Plac Zamkowy wyłączony z ruchu

pol13

Ministrowie obrony: Polski – Antoni Macierewicz, Litwy – Raimundas Karoblis i Ukrainy – gen. armii Stepan Połtorak, spotkają się w Lublinie z okazji 2. rocznicy utworzenia Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady.

 

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11. Na Zamku Lubelskim, ministrowie podpiszą trójstronne porozumienie, dotyczące: nadania Brygadzie imienia Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego oraz stworzenia podstawy prawnej, umożliwiającej Brygadzie udział w operacjach międzynarodowych. W uroczystościach uczestniczyć będą żołnierze z jednostek afiliowanych do Brygady z Polski, Litwy i Ukrainy.

 

Po części oficjalnej rozpocznie się piknik na pl. Zamkowym. W programie m.in. koncert, pokaz pojazdów wojskowych i sprzętu oraz poczęstunek w postach grochówki wojskowej.

 

Przez cały dzień pl. Zamkowy będzie wyłączony z ruchu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Podczas dzisiejszego pikniku wojskowego na Placu Zamkowym niestety pogoda nie dopisała, ale zabawa była przednia. Pomysł bardzo dobry, Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za gościnę. Aż miło popatrzeć. Szczególnie dziękujemy zespołowi Bies Band z Przemyśla za piękne wykonanie piosenki ludowej „Takiego Janicka’ – super! Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów zawodowych i rodzinnych. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach:)