Ma nosa do włamywaczy. Policyjny Czort wytropił złodzieja alkoholu

Włamywacz próbuje włamać się do domu za pomocą łomu
Włamywacz próbuje włamać się do domu za pomocą łomu | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który włamał się do niezamieszkałego domu w gminie Sawin. Skradzionym przedmiotem, jaki z miejsca przestępstwa zabrał sprawca, była butelka alkoholu. Na trop sprawcy wpadł policyjny pies. Doprowadził policjantów pod drzwi domu sprawcy. Policjanci zastali go pijanego.

Cenny łup, butelka alkoholu

Wczoraj rano, policjant dyżurny w KMP w Chełmie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do pustego domu w jednej z miejscowości w gminie Sawin. Z relacji osoby poszkodowanej wynikało, że z kuchni została skradziona butelka alkoholu. Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz policjant wraz z psem tropiącym.

Wywęszył włamywacza
Funkcjonariusz Czort i jego opiekun

Czort wywęszył sprawcę włamania

Czworonożny funkcjonariusz, zwany na co dzień Czortem, szybko podjął trop i doprowadził do odległej kilkadziesiąt metrów dalej posesji, na której zamieszkiwał sprawca, zaistniałego przestępstwa.

Dzięki wsparciu psiego nosa policjanci szybko zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który dopuścił się włamania do pustego domu. Dzisiaj usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

1831737 shutterstock 27372505
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.