LW Bogdanka kolejny rok z rzędu sponsorem strategicznym żużlowego Motoru Lublin

Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem strategicznym Speedway Motor Lublin
Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem strategicznym Speedway Motor Lublin | fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych

LW Bogdanka kolejny rok z rzędu została sponsorem strategicznym żużlowego Motoru Lublin. Z tej okazji w niedzielę zorganizowano konferencję prasową, na której gościł m.in. wicepremier Jacek Sasin.

Bogdanka kolejny rok z koziołkami

Kopalnia Lubelski Węgiel Bogdanka, należąca do Grupy Enea, drugi rok z rzędu będzie wspierać żużlowy Motor Lublin. Spółka będzie wspierała lubelskich żużlowców PGE Ekstraligi przez najbliższy sezon jako sponsor strategiczny.

„Takie wsparcie to stabilność dla klubu i zawodników, a także potwierdzenie, że ostatnie lata odbudowy lubelskiego żużla dały efekty, które bez tych odpowiedzialnych sponsorów nie miałyby miejsca” – podkreślał Jakub Kępa, prezes Speedway Motoru Lublin.

Na stadionie żużlowym przy al. Zygmuntowskich w Lublinie w konferencji wzięli udział wicepremier Jacek Sasin Minister Aktywów Państwowych, Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, Lech Sprawka wojewoda lubelski i Jarosław Stawiarski marszałek województwa lubelskiego.

„Gdy widzę na kurtce zawodnika Speedway Motor Lublin logotypy trzech spółek Skarbu Państwa, cieszę się. Państwowe podmioty powinny wspierać polski sport” – powiedział Jacek Sasin. Wicepremier zwrócił uwagę, iż Bogdanka wspiera żużel na Lubelszczyźnie od dekady a sponsorem, uznawanej za najlepszą ligę żużlową na świecie, PGE Ekstraligi jest Polska Grupa Energetyczna.

Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem strategicznym Speedway Motor Lublin
Lubelski Węgiel Bogdanka sponsorem strategicznym Speedway Motor Lublin | fot. LW Bogdanka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.