Luxmed Lublin informuje o incydencie. Usterka powodowała otwarty dostęp do danych pacjentów

CM Luxmed Lublin przy ul. Orkana
CM Luxmed Lublin przy ul. Orkana

Centrum Medyczne Luxmed Lublin informuje swoich pacjentów o incydencie. Osoby niepożądane mogły mieć dostęp do danych osobowych pacjentów.

Incydent bezpieczeństwa w Luxmed Lublin

W komunikacie przesłanym przez CM Luxmed Lublin wynika, że usterka w strukturze informatycznej powodowała “otwarty dostęp” do danych osobowych pacjentów w zakresie: imienia, nazwiska, numeru PESEL, adresu e-mail oraz zaszyfrowanego hasła do e-rezerwacji. Jak zapewnia firma, „nie stwierdziliśmy faktycznego wycieku danych”.

Poniżej publikujemy komunikat firmy, który został wysłany do pacjentów Luxmed Lublin.

„Informujemy, że w naszej strukturze informatycznej znaleźliśmy usterkę, która spowodowała otwarty dostęp do Państwa danych, takich jak: imię, nazwisko, numery PESEL, adres e-mail, zaszyfrowane hasło do e-rezerwacji.

Dostęp został natychmiast zablokowany, a defekt naprawiony. Rozpoczęliśmy procedurę zgłaszania incydentu bezpieczeństwa do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Nie stwierdziliśmy faktycznego wycieku danych, jedynie błąd systemu, który mógłby taki wyciek spowodować.

Hasła zapisane były w postaci zaszyfrowanej, nie mniej jednak rekomendujemy zmianę hasła do Państwa konta w e-rezerwacji. Państwa hasło zostało przez nas zablokowane. Jeżeli to samo hasło jest używane do Państwa skrzynki pocztowej to ze względów bezpieczeństwa również rekomendujemy jego zmianę.

Przy najbliższym korzystaniu z e-rezerwacji prosimy o skorzystanie z procedury przypomnienia hasła w celu ustawienia nowego hasła.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Danych Osobowych: Justyna Tomaszewska, e-mail: [email protected]”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.