Łupem oszustów padło ponad 120 tys. zł. Kolejne przestępstwa metodą „na policjanta” [NAGRANIE]

3 mężczyzn zatrzymanych za oszustwa metodą „na policjanta”
fot. KMP Lublin

Funkcjonariusze policji zatrzymali 3 mężczyzn za oszustwa metodą „na policjanta” na terenie Lublina. Łupem przestępców padło łącznie ponad 120 tysięcy złotych.

74-latka przekazała kurierowi kartę bankomatową

Do przestępstw doszło w ostatnim czasie na terenie Lublina. W dwóch prowadzonych postępowaniach funkcjonariusze odnotowali 4 oszustwa. Pod koniec lutego 74-latka została oszukana na kwotę około 65 tysięcy złotych. Kobieta przekazała kurierowi kartę bankomatową.

Wyrzucił z okna 25 tysięcy złotych

Z kolei 85-latek wyrzucił z okna 25 tysięcy złotych. Ten przypadek został zarejestrowany przez monitoring. Jak się później okazało, gotówkę odebrała ta sama osoba. Kilka dni temu mężczyzna został ustalony przez operacyjnych z „mienia” KMP w Lublinie, a następnie zatrzymany na terenie Gdańska. Okazało się, że to 22-latek.

pieniądze, gotówka
fot. KMP Lublin

Kolejne przestępstwa

Do kolejnych przestępstw metodą „na policjanta” doszło w ubiegłym tygodniu. W środę dyżurny lubelskiej komendy otrzymał kilka sygnałów o wzmożonej aktywności oszustów. To zainicjowało kolejne czynności. Funkcjonariusze po kilku godzinach namierzyli przestępców i zaplanowali dynamiczne zatrzymanie samochodu, którym się poruszali. Brali w nim udział policjanci z „mienia” wywiadowcy oraz mundurowi z drogówki.

Skoordynowane działania pozwoliły zatrzymać 2 mężczyzn w wieku 23 i 33 lat. Sprawcy mieli przy sobie pieniądze z przestępstw. Jak się okazało, tego dnia dokonali dwóch oszustw. Ich łupem padło około 33 tysięcy złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustw i zostali doprowadzeni do prokuratur. Na wniosek śledczych w piątek, sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi in do 8 lat więzienia. Sprawy są rozwojowe. Policjanci analizują teraz inne sprawy z terenu Polski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.