Łuków: Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

img00022 min e1450510447404
zdjęcie ilustracji: policja.pl

Łukowscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem 46-letniego mężczyznę. Ten nie zważając na mróz przebywał w pustostanie, spał na betonowej posadzce, przykryty był tylko kocem. Mundurowi wezwali karetkę pogotowia, zziębnięty mężczyzna został odwieziony do szpitala.

Dzisiejszej nocy, sierż. szt. Wojciech Tomczuk i sierż. szt. Jarosław Mućka patrolując rejon gminy Łuków, udali się do jednego z pustostanów w leśnym kompleksie. W opuszczonym, zaniedbanym murowanym budynku, policjanci znaleźli 46-latka.

Mężczyzna ten spał w piwnicy na betonowej posadzce. Przykryty był tylko kocem. Budynek w którym spał mężczyzna nie miał żadnych okien i drzwi. Wewnątrz pomieszczenia było tam samo mroźnie jak na dworze. 46-latek był zziębnięty, jego organizm był wychłodzony. Mundurowi wezwali do mężczyzny karetkę pogotowia, którą 46-latek został zabrany do szpitala. Teraz jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Zimowa aura i ujemne temperatury są ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia samotnych, bezdomnych osób. Wiedząc o takim zagrożeniu nie bądźmy obojętni! Jeśli widzimy bezdomnych przebywających w takich czy innych pomieszczeniach powiadommy od razu policje.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.