Łuków: 17-latek na rowerze wjechał w pieszą [WIDEO]

potrącenie pieszej łuków rowerzysta

Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, gdy nagle została potrącona przez 17-letniego rowerzystę. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 16 na ul. Wyszyńskiego w Łukowie. Ze zgłoszenia wynikało, że potrącona została piesza. Mundurowi którzy udali się we wskazane miejsce ustalili, że kierujący rowerem 17-latek z gminy Łuków, potrącił przechodzącą przez jezdnię 56-letnią łukowiankę.

 

Ze wstępnie wykonanych czynności wynikało, że do zdarzenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych. Młody rowerzysta tłumaczył policjantom, że spieszył się na zajęcia z języka obcego i nie zauważył kobiety wchodzącej na jezdnię.

 

W wyniku wypadku pokrzywdzona piesza doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że są to niegroźne urazy.

 

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 

Wideo

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Wina pieszej. Nawet sie nie rozejrzała , że coś jedzie… szkoda ze wał nie jechał…

 2. Kobieta wtargnęła na przejście, taki powinien być nagłówek. Dodatkowo mandat się należy za takie zachowanie. Szła równolegle do ulicy dokładnie widziała ulicę i to co się na niej dzieję. Bezmyślnie weszła na przejście, gdy rowerzysta był tuż przy przejściu. Na co liczyła, że rower się rozpłynie? Tak samo zrobiłaby przed samochodem? Wątpię

 3. Cytat – „potrącił przechodzącą przez jezdnię”.
  Nieprawda. Kobieta wtargnęła na jezdnię przed jadący pojazd. Rowerzysta nie musi się z niczego tłumaczyć.
  Taryfikator mandatów wyraźnie określa:
  „01. Przepisy o ruchu pieszych
  Wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd (art.14 pkt 1): na przejściach dla pieszych: 50 zł”
  Kobieta powinna zabulić 50 zł. Ale redaktor o tym chyba nie wie.

 4. Prawda jest taka że kultura kierowców w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Czy kierowca auta czy rowerzysta przed przejściem powienien zwolnić jeżeli widzi że przy przejściu czekają piesi. Co nie zmienia faktu że to piesza w tym wypadku nie rozejzala się nawet. Moim zdaniem oboje mogli by się ogarnąć nie byłoby tematu.