Łuków: 14-latka urodziła dziecko. Ojciec dziecka też ma 14 lat

W szpitalu w Łukowie 14-letnia dziewczyna z powiatu łukowskiego urodziła zdrowe dziecko. Ojcem dziecka jest jej rówieśnik.

Do porodu doszło na początku września w Szpitalu Świętego Tadeusza w Łukowie. Był to nietypowy poród, bo matką dziecka okazała się 14-letnia dziewczynka, która pochodzi z małej miejscowości pod Łukowem.

Ojcem dziecka okazał się rówieśnik nastolatki, który również ma 14-lat. Niemowlę i nastoletnia matka czują się dobrze. Sąd wyznaczył na prawnego opiekuna niemowlaka, matkę 14-latki.

To już jest drugi przypadek w ostatnim czasie, że w tak młodym wieku nastolatki zostają matkami. W ubiegłym tygodniu w szpitalu w Kielcach 12-latka urodziła dziecko.

(fot. ilustracji pixabay)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.