Lublinianka czyta – SlowFashion. Modowa Rewolucja

Książka Joanny Glogazy skutecznie obala mit przepełnionej szafy i słynnego „Nie mam się w co ubrać!”. Jeżeli Ty chcesz w prowadzić w swojej garderobie zasady zdrowego minimalizmu, ta pozycja z pewnością Cię zainteresuje.

Autorką książki jest Joanna Glogaza, prowadząca od 2008 roku bloga modowego StyleDigger. Obycie autorki w blogosferze sprawia, że książka jest napisana bardzo przystępnym i lekkim językiem, czasami nawet mamy wrażenie, że rozmawiamy z koleżanką.

Głównym tematem książki jest slowfashion, czyli to jak stać się świadomym konsumentem a przy okazji stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Opisany jest zgubny wpływ szybkiej mody oraz to, jak media popularyzują obraz kobiety, jako zakupoholiczki, dla której szczytem szczęścia jest przepełniona garderoba wielkości salonu.

Autorka, oprócz przedstawienia swojego manifestu w temacie wolnej mody, bardzo szczegółowo i logicznie tłumaczy nam, jak możemy takie zmiany wprowadzić w swoim życiu i szafie. Wbrew pozorom nie jest to tylko ograniczenie ilości kupowanych rzeczy, ale przede wszystkim gruntowne przewartościowanie swojej garderoby, zmiana myślenia oraz ustalenie swoich potrzeb.

W książce możemy znaleźć również czysto praktyczne porady, typu: jak kupować ubrania dobrej jakości, jak dobrze je pielęgnować, aby służyły nam na lata czy jak kupować w second handach.20160508_131503(4)-gotoweWartości wyniesione z książki

Chciałabym przedstawić Ci,czego tak naprawdę nauczyłam się podczas lektury Slowfashion. Modowa rewolucja. Nie są to rzeczy odkrywcze, jednak zachęcają do głębszych przemyśleń.

  • Jeżeli kupujesz rzeczy za 100 zł, ale przecenione o 50% to nie oszczędzasz tych pieniędzy, tylko wydajesz 50 zł.
  • We wszystkich rzeczach ze swojej szafy powinnaś czuć się dobrze i nosić je regularnie.
  • Mniej znaczy więcej — poczucie bezpieczeństwa finansowego jest ważniejsze od góry ubrań.
  • Unikaj list typu „Must have każdej kobiety w tym sezonie” — stwórz własną listę pasującą do wyrobionego już stylu.

Na końcu książki autorka stawia pytania na które, według mnie, powinna odpowiedzieć sobie każda współczesna kobieta.

„Jak to się dzieje, że pielęgnujemy relacje z ludźmi, którzy nas otaczają, urządzamy z dbałością swoje domy, a jeśli chodzi o ubrania, zadowalamy się bylejakością? Że większość z nas nie ma pojęcia, co tak właściwie nosimy i dlaczego tyle kupujemy?”

SlowFashion. Modowa Rewolucja to świetny poradnik, który w dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu uczy nas, jak zmienić nie tylko naszą garderobę, ale również sposób, w jaki postrzegamy swoją codzienność.

Czytałaś już tę książkę? Jeśli tak to koniecznie podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.