Lublin: Zwabili na podwórko kamienicy, pobili, a później płacili jego kartą płatniczą

bójka pobicie atak
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Lublina wytypowali i zatrzymali cztery osoby, które odpowiedzą za rozbój na 57-latku, którego zwabili na podwórko kamienicy, pobili i okradli.

Do zdarzenia doszło przed tygodniem w centrum Lublina. Z jednego z klubów wyszedł 57-letni mężczyzna, który przed budynkiem spotkał dwóch mężczyzn, z którymi zaczął rozmawiać. Podczas wymiany zdań nieznajomi wpadli na pomysł, że spróbują okraść 57-latka.

W tym celu podstawili swoją znajomą, która zaprowadziła 57-latka na podwórko jednej z kamienic. Tam mężczyzna został zaatakowany przez sprawców, którzy bili go i kopali. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz portfel z zawartością pieniędzy i karty bankomatowej.

Sprawcy po dokonaniu napadu kilkanaście razy wykorzystali zdobytą kartę płacąc nią na stacji paliw za alkohol, hot-dogi i papierosy. Łącznie pokrzywdzony poniósł straty w kwocie blisko 2 tys. złotych.

Nad sprawą pracowali policjanci z I komisariatu oraz kryminalni z KMP w Lublinie. Podczas pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili dane sprawców. Jak się okazało, czynu tego dokonało czworo mieszkańców Lublina w wieku od 28 do 45 lat.

Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.