Lublin zapłaci mieszkańcom, którzy będą łapać deszczówkę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Lublin zapłaci mieszkańcom za łapanie deszczówki. W ramach tego programu będzie można dostać nawet 5 tys. zł dofinansowania na budowę przydomowego zbiornika lub studni chłonnej.

Na czwartkowej sesji rady miasta radni będą debatować nad wdrożeniem programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina. W ramach tego programu zainteresowani mieszkańcy otrzymają dofinansowanie do budowy systemów ogrodowych służących zatrzymywaniu wody deszczowej.

„Złap deszczówkę” w Lublinie – dla kogo dofinansowanie?

O dotację będą mogły ubiegać się wyłącznie osoby fizyczne – właściciele, użytkownicy wieczyści lub posiadający inny tytuł prawny do nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Osoby niebędące właścicielami lokali mieszkalnych lub nieruchomości muszą posiadać zgodę właściciela nieruchomości na udział w programie.

Wysokość dotacji

Wsparcie w wysokości zwrotu 70% kosztów poniesionych na realizację zadania (maksymalnie 5 tysięcy złotych), obejmie przede wszystkim budowę naziemnych i podziemnych zbiorników retencyjnych, studni chłonnych z kręgów betonowych oraz ogrodów deszczowych.

Wysokość przyznanej dotacji zostanie określona w umowie, zawieranej po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Kompletne i prawidłowo wypełnione wnioski o udzielenie dotacji Urząd rozpatrzy według kolejności zgłoszeń.

Dotacja zostanie wypłacona po zakończeniu realizacji zadania i przyjęciu przez Urząd Miasta prawidłowego rozliczenia, zawierającego m.in. protokół, zdjęcia z realizacji inwestycji oraz faktury potwierdzające poniesione nakłady wraz z dowodami zapłaty.

Celem programu dotującego małą retencję jest zachęcenie mieszkańców Lublina do inwestowania w systemy deszczowe i wykorzystywania zgromadzonej wody na potrzeby własne” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Nabór do programu „Złap deszczówkę” zostanie ogłoszony pod koniec I kwartału po opracowaniu niezbędnej dokumentacji. Szczegóły dotyczące środków przeznaczonych na realizacje tego programu w tym roku poznamy w czwartek po sesji rady miasta.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.