Lublin. Zapalą znicz przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego. Chodzi o śmierć 16-latka

GERHAND MAJDANEK 19

Przedstawiciele Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego zapowiedzieli protest przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie. Ma to związek ze śmiercią 16-latka, którego śmiertelnie postrzelił myśliwy.

Na wtorek, 10 listopada, na godz. 13 zaplanowana została demonstracja przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Czystej w Lublinie. To reakcja na tragedię, do której doszło 1 listopada w Kluczkowicach (powiat opolski), gdzie 16-letni obywatel Kazachstanu został śmiertelnie postrzelony z broni myśliwskiej przez emerytowanego policjanta (myśliwego). Czytaj więcej o tej tragedii: Był przekonany, że strzela do dzika w sadzie. Od kuli zginął 16-latek

„W związku z tragedią, jaka miała miejsce tydzień temu w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdzie zginął 16-latek z broni oraz rąk myśliwego – zapraszamy na nasz krótki komentarz prosto spod drzwi Zarządu Okręgowego PZŁ w Lublinie na ul. Czystej. Symbolicznie zapalimy znicz” – zapowiada Lubelski Ruch Antyłowiecki.

„Jako grupa mająca ogromną styczność z myśliwymi chcemy podkreślić, jak bardzo ten śmiertelny wypadek dotyczy nas wszystkich. Myśliwi stanowią zagrożenie dla wszystkich obywateli przez brak regularnych badań oraz nieprzestrzegania Prawa Łowieckiego, a nawet jego bezkarnego łamania. Nie ponosząc surowych kar, a jako kolesiowska grupa umywa ręce. Nie zgadzamy się” – komentują przedstawiciele LRA.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. zapalic znicze pod siedzibą tego związku morderców ale tez niech każdy jeśli wie gdzie mieszka jakiś zwyrodnialec z pzł zapali znicz pod jego drzwiami,furtką,bramą! Dajmy mordercą jakiś sygnał,może zastanowią się nad sobą?