Lublin z kolejnymi elektrycznymi autobusami – umowy o wartości 32 mln zł podpisane

90349054 2889823324430398 8542822202376978432 o
Firma Solaris dostarczy elektryczne autobusy do Lublina | fot. materiały prasowe

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz zarząd firmy Solaris, podpisali w piątek dwie umowy na dostawę łącznie 12 autobusów elektrycznych. Umowy opiewają na kwotę 32 mln zł.

Solaris dostarczy do Lublina niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino 12 electric. Pojazdy będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane i klimatyzowane. Na pokładzie elektrobusów znajdą się biletomaty z możliwością płatności kartą i gotówką. Nowy tabor będzie miał zamontowane bramki liczenia pasażerów oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

„Podpisane kontrakty to kolejny krok do budowania Lublina będącego centrum elektromobilności. Jesteśmy w ścisłej czołówce systemów elektromobilnych w Polsce, a nawet w Europie. Przyjazne mieszkańcom i środowisku, ciche elektryczne napędy to najlepsze rozwiązania dla transportu publicznego” – mówi Grzegorz Malec, dyrektor ZTM w Lublinie.

Dostawy elektrobusów przewidziane są w listopadzie 2021 roku (7 sztuk) oraz w kwietniu 2022 roku (5 sztuk). 7 autobusów elektrycznych zostanie skierowanych na linie nr: 1, 6 i 7, zaś pozostała „piątka” do obsługi linii nr 2.

„Imponujące jest tempo, w jakim Lublin wprowadza bezemisyjne pojazdy do swojej komunikacji miejskiej. Zaledwie kilka miesięcy temu podpisywaliśmy umowy na dostawę 35 autobusów elektrycznych i trolejbusów, a dziś potwierdziliśmy dostawę kolejnych 12 Urbino electric” – mówi Petros Spinaris, wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.