Lublin: Wysoka trawa w pasach drogowych ogranicza kierowcom widoczność

Wysoka trawa ogranicza widoczność kierowcom | fot. czytelnik Cezary

Mieszkańcy Lublina skarżą się na zarośnięte wysoką trawą pobocza, głównie przy wyjazdach z osiedlowych uliczek. Radny PiS apeluje do prezydenta o interwencję.

Od dłuższego czasu mieszkańcy Lublina mają coraz większe problemy z bezpiecznym wyjazdem z osiedlowych ulic. W niektórych miejscach niewykoszona trawa ogranicza widoczność niemal do zera. Okazuje się, że problem słabej widoczności spowodowanej wysoką, niewykoszoną trawą dotyczy większości dzielnic.

„Każdego dnia z coraz większym zaniepokojeniem przyglądam się na zarastające pasy drogowe. Podjęta przez Pana Prezydenta decyzja o rzadszym koszeniu lubelskich ulic w ocenie mieszkańców, jak również mojej jest nierozsądna i aktualnie w wielu miejscach stwarza realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego” – pisze na wstępie interpelacji do prezydenta radny PiS Piotr Popiel.

Czytaj też: Lublin ogranicza koszenie i stawia na łąki kwietne w pasach drogowych

„Lublinianie praktycznie codziennie zgłaszają mi przypadki o ograniczeniu widoczności, w szczególności przy wyjazdach z osiedlowych uliczek. Należy w tym miejscu mocno rozgraniczyć decyzje o tworzeniu łąk kwietnych, pięknie ukwieconych rond, które co do zasady mieszkańcy bardzo lubią, od przerośniętych trawników, wśród których pojawiają się chwasty, których wysokość sięga już prawie półtora metra. (…) Należy rozróżnić piękny zadbany trawnik, od zarośli i chwastów zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców” – wyjaśnia Piotr Popiel.

Które dzielnice / ulice / skrzyżowania powodują obecnie zagrożenie spowodowane wysoką, niewykoszoną trawą? Czekamy na Wasze informacje w komentarzach pod tym artykułem.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Skręt z diamentowej w Witkowska jadąc od strony czubów. Miejsce w którym nawet przy koszonej trawie dochodzilo regularnie do wypadkow,teraz ma bardzo ograniczona widoczność. Ostatnio częściowo wykosili,ale w dalszej części bardzo źle widać nadjeżdżajace pojazdy

  2. Na Nadbystrzyckiej od ronda przy Jana Pawła II w stronę Centrum, przy przejściach dla pieszych jest tak zarośnięte, że gdyby stało tam dziecko, nie byłoby go widać ?