Lublin: Wyrzucił do kosza na śmieci 40 tys. zł. Myślał, że pomaga policji zatrzymać oszustów

Lublin: Wyrzucił do kosza na śmieci 40 tys. zł. Myślał, że pomaga policji zatrzymać oszustów
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Zmanipulowany przez przestępców 80-letni mieszkaniec Lublina, myśląc, że bierze udział w policyjnej akcji, wrzucił dużą sumę pieniędzy do kosza na śmieci.

Do 80-letniego mieszkańca Lublina zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka. Potem tak zmanipulowała mężczyznę, że ten zgodnie z jej poleceniem zebrał wszystkie swoje oszczędności wrzucił do osiedlowego kosza na śmieci.

Po gotówkę miał zgłosić się policjant operacyjny. Miało to rzekomo zapobiec ich utracie, a zarazem pomóc w zatrzymaniu przestępców. Kiedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów, było już za późno. 80-latek stracił 40 tys. złotych.

Przypomnijmy, że tego samego dnia doszło do drugiego oszustwa na policjanta w Lublinie. W tamtym przypadku 88-letnia mieszkanka straciła kwotę 65 tys. zł, które wyrzuciła przez balkon. O tym pisaliśmy TUTAJ.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.