Lublin wydał ponad ćwierć miliona złotych na pokaz multimedialny. Za scenariusz odpowiada reżyser teatralny

Pokazy na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim
Pokazy na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

Wieczorne pokazy fontanny multimedialnej znajdującej się na Placu Litewskim wzbogacą się o nowy pokaz. Miasto właśnie wydało ponad ćwierć miliona złotych na jego przygotowanie. Treść pokazu, jak przekonują urzędnicy, ma mieć „wymiar ponadczasowy”.

Młodzież motywem przewodnim nowego pokazu

O nowym pokazie multimedialnym pisaliśmy już pod koniec lutego, kiedy to ratusz ogłosił postępowanie na wyłonienie wykonawcy, który przygotuje nowe widowisko multimedialne na podstawie dostarczonego przez miasto scenariusza i ścieżki dźwiękowej.

Motywem przewodnim najnowszej produkcji ma być młodzież. Przypomnijmy, że tym roku Lublin otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Motyw przewodni najnowszej produkcji poświęcony będzie młodzieży, ale jej treść będzie miała wymiar ponadczasowy. Chcielibyśmy, by nowy pokaz był niespodzianką dla naszych mieszkańców oraz turystów – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ponad 280 tys. złotych za nowy pokaz

Jak udało nam się ustalić, za scenariusz nowego widowiska odpowiada aktor i reżyser teatralny, założyciel Sceny InVitro, Łukasz Witt-Michałowski. Urząd Miasta Lublin za opracowanie autorskiego scenariusza artystycznego zapłacił 25 000 złotych. Na podstawie scenariusza powstanie 10-minutowe widowisko woda-światło-dźwięk, za którego przygotowanie odpowiada spółka Watersystem, która swoją pracę wyceniła na 257 070 złotych.

Za nowy pokaz multimedialny miasto Lublin zapłaci łącznie 282 070 złotych.

Wstępnie planujemy włączenie nowego widowiska w program jednego z większych wydarzeń międzynarodowych w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Wykonawca ma 45 dni na wykonanie zamówienia – informuje Monika Głazik.

Pokazy multimedialne wrócą na Plac Litewski na przełomie kwietnia i maja, najprawdopodobniej w długi majowy weekend. Będzie można je oglądać co weekend, w piątki i soboty do końca września.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.