Lublin: W tej szkole maturzyści nie mieli dzisiaj zakończenia roku

Lublin: W tej szkole maturzyści nie mieli dzisiaj zakończenia roku
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Uczniowie III klasy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Zamoyskiego w Lublinie nie mieli dzisiaj zakończenia roku. Wszystko przez nauczycieli, którzy nie pojawili się na radzie klasyfikacyjnej.

Przypomnijmy, by maturzysta mógł przystąpić do egzaminu dojrzałości, musi posiadać świadectwo ukończenia szkoły. Aby tak się stało, muszą być spełnione dwa warunki: musi mieć wystawione oceny ze wszystkich przedmiotów oraz musi odbyć się rada klasyfikacyjna, która musi przyjąć uchwałę o ukończeniu szkoły przez ucznia. W tym przypadku nauczycieli nie da się zastąpić. Tylko i wyłącznie oni mogą wystawić oceny z danego przedmiotu.

Zakończenie roku szkolnego przełożone

Przez trwający strajk oświaty, nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Zamoyskiego w Lublinie nie pojawili się w szkole i nie przystąpili do podjęcia uchwały o ukończeniu szkoły przez uczniów.

Zgodnie z przyjętą w czwartek przez Sejm nowelą prawa oświatowego, jeśli rada pedagogiczna nie przeprowadziła do 26 kwietnia klasyfikacji i promocji, zrobi to dyrektor lub nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący. Tak będzie też w przypadku II LO im. Hetmana Zamoyskiego.

Uczniowie liceum nie mieli dzisiaj zakończenia roku szkolnego, przez co nie otrzymali swoich świadectw. Szkoła zamieściła na swojej stronie internetowej komunikat, w którym czytamy:

W związku z niemożliwością podjęcia uchwały przez Radę Pedagogiczną II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, zakończenie roku szkolnego klas III odbędzie się 29 kwietnia 2019 r. (poniedziałek), o godz. 16.00

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.