Lublin w sieci akceleratorów biznesu

businesslink

W Lublinie startupowe idee nabiorą prędkości za sprawą otwarcia akceleratora biznesu Business Link! W lubelskiej filii swoje pomysły będzie rozwijać ponad 100 lokalnych startupów, a dzięki programowi READY to GO będą mogły również zaistnieć ze swoim pomysłem w Dolinie Krzemowej, Szanghaju lub Londynie.

Business Link to sieć innowacyjnych akceleratorów biznesu, która opiera się na zrównoważonym programie rozwoju w dążeniu do sukcesu ogólnopolskiego i globalnego. Business Link posiada obecnie 9 lokalizacji w najważniejszych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Katowicach, Szczecinie i Lublinie. Celem tej platformy rozwoju biznesu jest zapewnienie rozwijającym się firmom możliwości akceleracji. Business Link wspiera także relacje B2B i networking.

Akcelerator ma pomagać początkującym firmom, czyli startupom nabrać rozpędu podobnie jak urządzenie, które w krótkim czasie przyspiesza cząsteczki elementarne do prędkości światła. Pierwszy Business Link w Lublinie i dziewiąty w Polsce mieści się przy ul. Lipowej 4 w zrewitalizowanym biurowcu, będącym w latach 50. bazą Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, a następnie siedzibą Konfederacji Polski Niepodległej, jednej z bardziej wpływowych partii politycznych lat 90. Na przestrzeni 560m2 przygotowano dla przedsiębiorców ponad 100 miejsc pracy, 7 sal szkoleniowych oraz salę konferencyjną o powierzchni 48m2 z widokiem na panoramę miasta. W oficjalnej inauguracji otwarcia wziął udział Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

W lubelskich przedsiębiorcach drzemie ogromny potencjał. Widać to szczególnie po młodych, wykształconych osobach, które właśnie skończyły studia. Powstanie w Lublinie Business Link daje im szansę na rozwój, jak również na nawiązanie współpracy z firmami międzynarodowymi. To właśnie ich innowacyjne pomysły stanowią koło napędowe dla strategii rozwoju miasta – wyjaśnia Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Jak podkreśla Anna Prończuk, Manager BL Lublin głównym celem ekosystemu jest połączenie pasji z biznesem. Chcemy zachęcić przedsiębiorców z Lublina do rozwoju na różnych płaszczyznach poprzez sesje pitchingowe czy spotkania z mentorami. Startupowcy należący do ekosystemu mają możliwość wymiany doświadczeń i spotkania się z ludźmi, którzy osiągnęli globalny sukces. Młodzi przedsiębiorcy mogą tym sposobem rozwijać swoje idee biznesowe w Lublinie, a także w całej Polsce, dzięki byciu członkiem sieci.

Do ekosystemu Business Link w Lublinie dołączył już pierwszy startup Landing Harbor – to platforma umożliwiająca autorom aplikacji dla iOS stworzenie atrakcyjnej strony głównej. Wystarczy przekleić adres URL na platformę landingharnor.com, aby w kilka sekund stworzyć estetyczny landing page.

W latach 2014 – 2020 Lublin zamierza skupić szczególną uwagę na podniesieniu poziomu innowacyjności. Jak wynika z danych badania ”Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego Polski Wschodniej do roku 2020” w województwie lubelskim działa 3,8% innowacyjnych przedsiębiorstw przemysłowych Polski, a w usługach odpowiednio 3,3% przedsiębiorstw.

Dzięki ekosystemowi Business Link młodzi przedsiębiorcy mają możliwości oraz narzędzia potrzebne do skupienia się na rozwoju swojej firmy. Przynależność do tej społeczności wiąże się z dostępem 24/7 do powierzchni biurowych i networkingu w całej Polsce. Posiadacz karty Business Link otrzymuje również zaproszenia na spotkania z mentorami (Business Mentoring) i trenerami biznesu (Bussines Training) oraz na cykliczne wydarzenia networkingowe Business Mixer. Te ostatnie dają szanse najlepszym spółkom na zaprezentowanie swoich pomysłów i wygranie udziału w programie akceleracji globalnej READY to GO w Dolinie Krzemowej, Szanghaju lub Londynie. Trzy lubelskie startupy przedstawią swoje pomysły biznesowe na Business Mixer już 20 listopada 2014 roku. Obecnie sieć innowacyjnych akceleratorów posiada swoje oddziały w tak prężnie rozwijających się miastach w Polsce, jak: Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Toruń, Katowice i Szczecinie.

PERFECTFORMULA

fot. bl.przedsiebiorca.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.