Lublin. W niedzielę pikieta przed Ratuszem. „Rząd do dymisji – my zostajemy!”

Lublin. Studenci wyjdą na ulice. Ogólnopolski protest studentów
Zdjęcie ilustracyjnie | fot. shutterstock

Na niedzielę Komitet Obrony Demokracji zaplanował pikietę przeciwko zapowiadanemu przez polski rząd wetu w sprawie powiązania unijnego budżetu z praworządnością.

„W niedzielę wyjdźmy na place naszych miast z flagami Polski i Europy, z kolorami tęczy, z transparentami. Pokażmy, że nie damy się wyprowadzić z Unii!” – zachęcają organizatorzy pikiety.

„Mówimy NIE niszczeniu relacji z Unią Europejską, TAK – dla wspólnych wartości: wolności, równości, praworządności. Wyjdźmy spontanicznie z flagami Polski i Unii, w barwach tęczy, z naszymi hasłami i transparentami” – piszą członkowie KOD Region Lubelski.

Niedzielna pikieta odbędzie się o godz. 15 na placu Łokietka, przed lubelskim ratuszem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.