Najnowsze ogłoszenia (spoty)
Lublin rozszerza swój międzynarodowy zasięg dzięki projektowi „Portal”. Od 26 sierpnia mieszkańcy miasta mogą zobaczyć na żywo obraz z Nowego Jorku i Dublina w systemie rotacyjnym, łączącym cztery światowe miasta. To wyjątkowa inicjatywa, która otwiera nowe możliwości komunikacji, wymiany kulturowej i współpracy na globalną skalę.
Lublin w globalnej sieci miast
Projekt „Portal”, który rozpoczął się od połączenia Lublina i Wilna, od teraz obejmuje również Nowy Jork i Dublin. Transmisje z tych miast będą prowadzone codziennie w systemie rotacyjnym, co 3 minuty, umożliwiając mieszkańcom i turystom wgląd w życie kulturalne i codzienne na całym świecie.
Nowe możliwości dzięki Portalowi
Dzięki projektowi, którego inicjatorem jest litewski artysta Benediktas Gylys, Lublin zyskuje jeszcze większy zasięg międzynarodowy. Instalacje Portalu w strategicznych punktach miast, takich jak Flatiron South Plaza w Nowym Jorku czy O’Connell Street w Dublinie, stają się platformą wymiany doświadczeń, spotkań i wspólnych projektów ponad granicami.

Lublin dąży do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029
Realizacja tego projektu to krok w stronę uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Portal w centrum Lublina, zlokalizowany na deptaku i Placu Litewskim, jest nie tylko atrakcją, ale także symbolem międzynarodowej współpracy i otwartości miasta na świat.
Jakie inicjatywy lub wydarzenia powinny pojawić się dzięki nowym połączeniom w ramach Portalu? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, by zachęcić innych do dyskusji!
Dodaj opinię