Lublin: Uwaga na oszustów! Chcą wejść do mieszkania pod pozorem przeprowadzenia dezynfekcji

Lublin: Uwaga na oszustów! Chcą wejść do mieszkania pod pozorem przeprowadzenia dezynfekcji
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mieszkańcy Lublina ostrzegają przed osobami, które wykorzystują epidemię koronawirusa chodząc po domach i oferując dezynfekcję mieszkania.

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o różnych metodach działania oszustów, którzy wykorzystują strach mieszkańców i pod pozorem przeprowadzenia dezynfekcji, okradają właścicieli mieszkań.

Oszuści przebrani w ochronne kombinezony pukają do naszych drzwi, wtedy informują nas, że muszą pilnie w naszym domu czy mieszkaniu przeprowadzić dezynfekcję i każą nam wyjść na zewnątrz. W tym czasie, kiedy oszuści są w środku, przeszukują szafy i okradają mieszkańców.

„Nikogo nie wpuszczajcie do domu, kto oferuje dezynfekcję mieszkania! Po Bronowicach chodzą trzy osoby, które oferują dezynfekcję mieszkania. Od razu dzwońcie na policję i powiadomcie też osoby starsze!” – ostrzega jedna z naszych Czytelniczek.

„Oszuści proponują dezynfekcję mieszkań lub niby przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawdzają temperatury ludziom starszym mówiąc, że mają podwyższoną temperaturę, po czym muszą wyjść z mieszkań, a w tym czasie oszuści czyszczą mieszkanie z wartościowych rzeczy. Ostrzeżcie swoich rodziców, dziadków i sąsiadków!” – ostrzega kolejna z naszych Czytelniczek.

Apelujemy, nie wpuszczajmy żadnych osób, których nie znamy, a które chcą wejść do naszego mieszkania. To nie jest czas na odwiedziny. Bądźmy czujni, ponieważ mogą to być właśnie oszuści, którzy będą chcieli wykorzystać sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.