Lublin: Urzędnicy nie wejdą już w pracy na Messengera czy prywatną pocztę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od początku maja urzędnicy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego nie mogą przeglądać Messengera oraz prywatnej poczty na służbowych komputerach.

Od 2 maja pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie nie mogą skorzystać z Messengera lub prywatnej poczty na służbowych komputerach. Nie chodzi tutaj o marnowanie czasu pracy lecz jak tłumaczy urząd o bezpieczeństwo.

Blokada dotyczy możliwości korzystania z poczty elektronicznej poza pocztą służbową. Blokowane są również aplikacje potencjalne niebezpieczne, mogące powodować m.in. niekontrolowany wyciek danych” – wyjaśnia Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa.

Do jakich jeszcze stron urzędnicy nie mają dostępu? – „Nie istnieje katalog blokowanych stron lub usług, dopuszczone są te serwisy i aplikacje niezbędne do wykonywania obowiązków służbowych. Serwisy i aplikacje nie związane z wykonywaniem obowiązków służbowych są blokowane i to funkcjonuje od dawna, obecnie zostało to uszczelnione w związku z nowymi wymaganiami, np. RODO” – tłumacz Małecki.

Ile urząd marszałkowski wydał pieniędzy na zainstalowanie blokad na służbowych komputerach? – „Założenie blokad wymagało odpowiedniej konfiguracji i włączenia funkcjonalności na posiadanych urządzeniach. Urząd nie poniósł żadnych dodatkowych kosztów w związku z wdrożeniem rekomendacji” – dodaje rzecznik.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.