Lublin: Ulica Północna jest już w całości przejezdna

ulica północna lublin

Po prawie dwuletniej przerwie ruch samochodowy na ul. Północnej, od ul. Kosmowskiej do gen. Ducha został ponownie wznowiony.

 

Przypomnijmy, że od kwietnia 2016 roku odcinek od ul. Kosmowskiej do ul. Generała Ducha został całkowicie zamknięty dla ruchu samochodów, w związku z przebudowywanym skrzyżowaniem Solidarności – Sikorskiego – Ducha. Kierowców na skrzyżowaniu ul. Kosmowskiej z ul. Północną obowiązywał nakaz jazdy w lewo w ul. Północną w kierunku al. Kompozytorów Polskich.

 

Kierowcy od soboty ponownie mogą poruszać się całym odcinkiem ulicy. – Ulica została udostępniona przez wykonawcę w sobotę, jednak w dalszym ciągu jej status to plac budowy, gdyż zadanie nie zostało odebrane od wykonawcy – wyjaśnia Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

 

Część ul. Północnej znajdująca się w zakresie przebudowy skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen Ducha posiada nowy przebieg. – W zakresie konstrukcyjnym jest to także „nowa” ulica – dodaje Karol Kieliszek.

 

Ulica posiada też już pełne oznakowanie poziome jak i pionowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.