Lublin: Uczniowie będą protestować przed Kuratorium. Chcą poprzeć swoich nauczycieli

Lublin: Uczniowie będą protestować przed Kuratorium. Chcą poprzeć swoich nauczycieli
Strajk uczniów w Lublinie | fot. nadesłane

Pod hasłem „Na rzecz demokratycznej szkoły” swoje poparcie dla strajkujących nauczycieli manifestować będą uczniowie. Wydarzenie odbędzie się dzisiaj przed budynkiem Kuratorium Oświaty.

„Mamy dość skostniałego systemu edukacji. Przestajemy narzekać i bierzemy sprawy w swoje ręce. Nasz pierwszy cel to demonstracja solidarności z nauczycielami. Chcemy pokazać, że młodzież nie jest obojętna i że nie będziemy biernie przyglądać się temu, co dzieje się z naszymi szkołami. Od 8 kwietnia nauczyciele strajkują. Pokażmy im, że nie są sami!” – piszą organizatorzy młodzieżowej manifestacji.

Jak podkreślają w swoich postulatach – marzą o szkołach, na które mają realny wpływ i chcą współdecydować o tym, jak się uczą. – „Społeczności szkolne powinni tworzyć ludzie wolni i równi. Każdy, niezależnie od tego, czy jest uczniem, rodzicem, czy nauczycielem, pracownikiem ma prawo do szacunku i godnego traktowania” – dodają.

Strajk Uczniowski odbędzie się dzisiaj (czwartek, 11 kwietnia) o godz. 15.00 przed budynkiem Lubelskiego Kuratorium Oświaty. W wydarzeniu na facebooku zapisało się już 190 osób, a 1 200 jest zainteresowanych.

„Spotkajmy się 11 kwietnia pod Lubelskim Kuratorium Oświaty i wspólnie w kulturalny sposób wyraźmy swoje zdanie na temat zaistniałej sytuacji! Każdy będzie mieć możliwość zabrać głos! Zapraszamy uczniów oraz nauczycieli!” – zachęcają organizatorzy.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. ,,Szanowne ciało pedagogiczne” również ma dzieci. Społeczeństwo kastowe. Widocznie miejsce w kaście się dziedziczy.

 2. Świetna inicjatywa niech uczniowie też zawalczą o polski system edukacji, od dawna potrzebuje on głębokich reform. Młodzi ludzie powinni uczyć się wyrażać własne opinie w tym również protestować.Edukacja jest podstawa dobrobytu każdego społeczeństwa.

 3. Posrańcom się nie chce uczyć? To do Biedry albo Lidla na kasę ! Stos prac domowych, połowa albo i więcej materiału do domu ,co chwila kartkówka po 50 oceń na semestr jakby 4-6 oceń nie wystarczyło. Co to ma być ? A oni za to lenistwo jeszcze kasiory większej chcą? Won na Ukraine

 4. Ciekawe czy uczniowie będą dalej za nauczycielami jak nie będą chcieli wystawić ocen na koniec roku i nie dostaną świadectw? Bądź nie dopuszcza do matur i innych egzaminów czy dalej będa za tym strajkiem?

 5. Mam 3 dzieci W wieku szkolno przedszkolnym .
  Nie popieram strajku.
  Chcą nauczyciele podwyżki ok ale za 40 godzin tygodniowo normy pracy .

 6. Zdawałam mature w 93, nie odbyła się w terminie, skończyłam studia, żyję, traumy nie było. W tym roku do matury przystępuje moja córka. POPIERAM STRAJK, bo mam jeszcze młodsze dzieci i zalezy mi, żeby zajęli się nim zadowoleni i lubiacy swoją pracę nauczcyciele, a nie sfrustrowani ludzie myslący o tym, jak związać koniec z koncem. Dla mnie osoba, która zajmuje się na co dzień moimi dziećmi jest bardzo ważna. A póki co polscy uczniowie osiągają świetne wyniki na egzaminach międzynarodowych, więc chyba nie jest tak źle, jak niektórzy „plują”.

 7. Szanowni Państwo nauczyciele proszę nie mieszać dzieci do polityki. Chcecie strajkować o większą kasę jestem za ale naszych dzieci w to nie mieszajcie.

 8. Chore jak wy tutaj Polacy popieracie swoich nauczycieli. Kurna, przecież Ci ludzie wychowują wasze dzieci!!! Jak będą mieli godziwe wypłaty to będą wciąż czuli to powołanie do przekazywania wartości młodym ludziom. Wiecie jakim społeczeństwem najłatwiej się steruje? Ogłupiałym, nie wykształconym. Dlaczego Rosja radziecka eliminowała polską inteligencję?Nauczyciele to jedni z najbardziej istotnych urzędników państwowych!! Oni mogą wasze dzieci zindoktrynować(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) w taki sposób by za 10-15 czy 20 lat głosowali na ludzi, którzy zasługują na piastowanie tak bardzo odpowiedzialnych stanowisk. To chodzi o przyszłość waszych dzieci głuptasy, o to by wasze dzieci potrafiły odnaleźć się w świecie gdzie w wieku 13 lat już musisz wiedzieć co chcesz robić przez resztę życia. Czy polskie szkoły w tym pomagają? Nie. W Szkocji dzieci mają prawo wyboru przedmiotów, których chcą się uczyć, nie muszą tykać chemi jak jej nie lubią i nie rozumieją. Każde dziecko jest inne!! każde więc powinno mieć prawo wyboru. Polskie szkolnictwo to kropla w kroplę teledysk Pink Floyd „another brick in the wall”. W Szkocji nauczyciele przez ostatnie 3-4 miesiące strajkowali. Spytacie dlaczego? Przecież to jest UK, tutaj stawki są godziwe. Moi drodzy, chodzi o proporcjonalny wzrost zarobków do inflacji.