Lublin: Tego samego dnia trzykrotnie wyrzucała pieniądze przez balkon. Kobieta straciła blisko 50 tys. zł

dzielnia mieszkaniowa lsm rury
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mieszkanka Lublina trzykrotnie wyrzucała pieniądze przez balkon. Kobieta uwierzyła oszustowi podszywającemu się pod policjanta, który twierdził, że na jej mieszkanie planowany jest napad.

Wczoraj na ternie Lublina policjanci odnotowali kilkanaście prób oszustw metodą „na policjanta”. Jak się okazuje, sprawcy cały czas modyfikują metody oszustwa. W ostatnim czasie dzwoniąc na telefon stacjonarny podają się za pracownika poczty tłumacząc, że mają przesyłkę z banku lub ZUS-u. Proszą o podanie adresu i na tym rozmowa się kończy.

Później dzwoni osoba podająca się za policjanta lub prokuratora i twierdzi, że na mieszkanie planowany jest napad. Dopytuje czy dzwonił ktoś z poczty i pytał o adres. Oszust stara się wmówić, że jest to szajka pracowników poczty i banku, którzy obserwują mieszkanie. Następnie twierdzi, że aby uchronić się przed utratą pieniędzy należy je przekazać policji.

„Osoby, które odbierają telefony z podobną informacją powinny się zorientować, ze jest to próba oszustwa w momencie kiedy osoba prosi o wypłacenie pieniędzy i przekazanie je policjantowi lub osobie, które się po nie zgłosi. W rzeczywistości nigdy nie prosimy nikogo o pieniądze” – przekonuje kom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Niestety, na tę metodę nabrała się 84-latka z LSM, która ze swojego mieszkania przez balkon trzykrotnie wyrzucała pieniądze w reklamówkach. W pierwszej wyrzuconej reklamówce była kwota 30 tysięcy zł. Pół godziny później wyrzuciła kolejną w której było 10 tysięcy zł. W trzeciej 2 tysiące dolarów

„Kobieta nie wiedziała, że padła ofiara oszustwa do czasu powrotu męża, który po usłyszeniu o tym co się stało powiadomił policjantów. Oszusta poszukują policjanci z komendy miejskiej oraz z IV komisariatu w Lublinie” – wyjaśnia kom. Fjiołek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.