Lublin. Strażnicy miejscy złapali kłusownika, który łapał chronione ptaki

Funkcjonariusze straży miejskiej zatrzymali kłusownika, który na terenie ogródków działkowych przy al. Unii Lubelskiej łapał chronione ptaki.

 

Do zdarzenia doszło 7 lutego 2017 r. około godziny 11.00. Patrol dzielnicowych Straży Miejskiej kontrolował ogródki działkowe przy al. Unii Lubelskiej pod kątem przebywania osób bezdomnych. Przy jednej z altanek zauważyli odśnieżone przejście.

 

Funkcjonariusze zainteresowali się tym, kto używa altanki w czasie zimy. Podchodząc bliżej, wokół altanki zauważyli rozwieszone siatki na stelażach. W domku przebywał mężczyzna, który przetrzymywał w klatkach 17 sztuk ptaków różnych gatunków m.in. gile, czyże, szczygły, makolągwy. Siatki służyły do ich odławiania.

 

W związku z tym, że przetrzymywane ptaki należały do gatunków chronionych, na miejsce wezwano Policję oraz Eko-Patrol.

 

– Mężczyzna został przewieziony na Komisariat I, natomiast funkcjonariusze Eko-Patrolu przewieźli ptaki do siedziby Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – informuje Robert Gogola, rzecznik lubelskiej Straży Miejskiej.

 

Na miejscu zabezpieczono też dwie siatki ok. 4×8 m do odławiania ptaków oraz 13 klatek służących do ich przetrzymywania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.