Lublin. Strajk Kobiet zablokuje dziś przejście dla pieszych na ul. Sowińskiego

IMG 20161116 081242
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Przed nami kolejny dzień Strajku Kobiet w Lublinie. Tym razem jego uczestnicy będą blokować przejście dla pieszych na ul. Sowińskiego, obok kładki przy rektoracie UMCS.

„Blokowanie będzie polegać na nieustannym poruszaniu się wzdłuż przejścia dla pieszych tak, aby skutecznie uniemożliwić ruch samochodów. Będziemy zachowywać się pokojowo i bez przemocy, ale jest to bardziej radykalna forma protestu niż np. marsz przez miasto” – informują organizatorzy.

Wtorkowy protest będzie polegał na blokowaniu przejścia dla pieszych na ul. Sowińskiego, obok kładki przy rektoracie UMCS, od godz. 15.30. Przepuszczane mają być pojazdy uprzywilejowane: radiowozy, karetki pogotowia oraz wozy straży pożarnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.