Od czwartku rusza przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino. Będą utrudniania

fot. ZDM Warszawa

W czwartek ruszą prace przy budowie przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin. Nową drogą mamy pojechać w maju przyszłego roku.

 

Wykonawcą przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do al. Solidarności w drodze przetargu została firma Budimex. Na środowej konferencji doszło do podpisania umowy na realizację robót. Ratusz wyda na prace 87,5 mln zł.

 

– Budowa przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino pozwoli nam wyprowadzić ruch na węzeł Sławin z bardzo newralgicznego obszaru. Południowe dzielnice miasta charakteryzują się dziś największym natężeniem ruchu – wyjaśnia Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

 

Zadanie obejmuje budowę nowego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino między ul. Wojciechowską a węzłem Sławin na przedłużeniu al. Solidarności. Będzie to droga dwujezdniowa o długości 1200 metrów biegnąca nad Suchą Doliną dwoma równoległymi estakadami. W ramach zadania przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Wojciechowską i ul. Nałęczowska, drogi lokalne, pojawią się także nowe chodniki i droga dla rowerów.

 

Inwestycja rusza „z kopyta”

W środę doszło do podpisania umowy między miastem a wykonawcą spółką Budimex, a już w czwartek rozpoczną się już pierwsze prace nad inwestycją. Prace zaczną się od wycinki drzew. Wykonawca ma na realizację zadana 14 miesięcy.

 

Całkowita wartość projektu to 110,6 mln zł.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie nazywajcie tej ulicy nowym odcinkiem Bohaterów Monte Cassino, bo nazwa na pewno będzie inna. Prawdopodobnie Obrońców Grodna, ale oficjalnie nie można nazwać ulicy, której jeszcze nie ma. W oficjalnych dokumentach jest to nowy przebieg drogi wojewódzkiej 809.