Lublin: Rozpoczęła się przebudowa deptaka. Sprawdź, co się zmieni [INFO]

deptak lublin 1
Deptak w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Rozpoczęły się prace przy przebudowie deptaka. Wykonawca będzie musiał się spieszyć, ponieważ na wykonanie zadania ma tylko cztery miesiące.

W środę wykonawca rewitalizacji deptaka przystąpił do prac przygotowawczych. Polegają one na demontażu elementów małej architektury m.in. ławek, koszy czy krat wokół drzew. Prace obejmą też rozbiórkę nawierzchni, montaż okablowania pod oświetleniem oraz wykonanie podbudowy pod nawierzchnie kamienne.

Wykonawca rozpocznie prace na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Walerego Wróblewskiego na połowie deptaka (tej po stronie ul. Kapucyńskiej). Obszar, na którym będą prowadzone prace będzie wyłączony z ruchu pieszych.

przebudowa deptaka lublin etapy prac
Mapa realizacji prac przy przebudowie deptaka

Nowy deptak ma być przedłużeniem zrewitalizowanego Placu Litewskiego, rozwiązania funkcjonalne i materiały mają korespondować z tymi zastosowanymi na Placu m.in. w zakresie nawierzchni czy dostosowania jej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego – po prawej stronie.

Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa. W tym miejscu zostanie również poszerzone przejście dla pieszych, zaś na odcinku od ul. Bajkowskiego do przystanku przy ul. Królewskiej zostanie zwężona jezdnia – wygaszą buspasy.

Remont lubelskiego deptaka ma zakończyć się najpóźniej 15 maja, czyli tuż przed nowym sezonem turystycznym. Koszt inwestycji oszacowano na blisko 13 milionów złotych.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jeśli ma to być wykonane tak badziewnie jak Plac Litewski, lepiej niech nie ruszają.

  2. Nie ma to jak przebudować deptak, który był nie tak dawno przebudowywany. To jest właśnie szacunek do naszych pieniędzy. No ale skoro ktoś komuś „posmarował”, to nie ma wyścia trzeba robić… Ręce opadają… :/

  3. 15 maja….. Tylko ciekawe którego roku 🙂 Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie