Lublin rozbuduje największy w mieście żłobek, bo brakuje już w nim miejsc. Niemal podwoi się liczba miejsc dla maluchów

Żłobek miejski przy ul. Zelwerowicza w Lublinie
Żłobek miejski przy ul. Zelwerowicza w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Rozpoczął się już proces pracy nad projektem rozbudowy miejskiego żłobka przy ul. Zelwerowicza, w efekcie czego będzie mógł przyjąć 180 dzieci więcej niż obecnie.

To największy miejski żłobek w Lublinie

Na terenie Lublina aktualnie funkcjonuje 9 żłobków publicznych oferujących ponad 1,2 tys. miejsc opieki nad małymi dziećmi do lat 3. Żłobek nr 9 przy ul. Zelwerowicza oferuje spośród wszystkich żłobków największą liczbę, bo 210 miejsc. Oferuje miejsca w sześciu grupach wiekowych, również dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Od otwarcia w 2018 roku miejski żłobek przy ul. Zelwerowicza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą oddać swe pociechy pod opiekę w tym miejscu. Potrzeby szybko rozwijającej się północnej części miasta sprawiają, że potrzebna jest większa przestrzeń dla maluchów. Dlatego zapadła decyzja o rozbudowie żłobka, która pozwoli podwoić liczbę miejsc dla maluchów.

„Wykonawca już opracowuje wstępny projekt budowlany oraz dokumentację architektoniczną, branżową i wykonawczą. Kompletne dokumenty powstaną w ciągu 8 miesięcy. Projektant będzie również zobowiązany do prowadzenia nadzorów autorskich do końca inwestycji” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Żłobek nr 9 na ul. Zelwerowicza
Żłobek nr 9 na ul. Zelwerowicza | fot. Miasto Lublin

Projekt zakłada przebudowę pomieszczeń, rozbudowę placu zabaw oraz zakup dodatkowego wyposażenia dla placówki. Zakres prac projektowych obejmuje m.in. przebudowę pomieszczeń, w tym bawialni/sypialni oraz pomieszczeń pomocniczych takich jak: szatnie, zespoły sanitarne, pomieszczenia porządkowe i socjalne, zagospodarowanie terenu i dostosowanie istniejących instalacji sanitarnych i elektrycznych na potrzeby przebudowy.

Za projekt rozbudowy żłobka nr 9 odpowiada firma SAN-PROJ Usługi Projektowe z Przeworska. Koszt prac wyniesie 160 tys. złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.