Lublin. Restauratorzy wyjdą protestować na ulice. „Decyzja rządu uderza w polskie rodziny”

restauracja kuchnia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od soboty na drzwiach restauracji, barów i kawiarni zawisną kłódki. Rząd ogłosił zamknięcie branży gastronomicznej, umożliwiając jedynie serwowanie posiłków na wynos. Restauratorzy z Lublina wyjdą dziś na ulice.

„Decyzja rządu uderza w polskie rodziny”

„W samym Lublinie pracuje około 10 tysięcy ludzi w branży gastronomiczno-hotelarskiej. Wszyscy musimy sobie zdać sprawę, że jest to efekt domina. Jak nas nie ma, to za moment będą miały problemy inne branże m.in. hurtownie gastronomiczne, których nie będzie bez nas. Nasze restauracje to są firmy rodzinne i tak naprawdę rząd tym obostrzeniem uderza w polskie rodziny” – komentuje jeden z lubelskich restauratorów.

Przypomnijmy, że lokale gastronomiczne podczas pierwszej fali epidemii były zamknięte decyzją rządu od połowy marca do 18 maja. Ostatnio z powodu drugiej fali zachorowań obostrzenia znów mocniej ograniczały działalność gastronomii. Natomiast w piątek, 23 października, rząd ogłosił czerwoną strefę w całym kraju, która wiąże się z całkowitym zawieszeniem działalności gastronomii, na razie na dwa tygodnie.

Wspólna inicjatywa lubelskiej gastronomii

Restauratorzy z Lublina utworzyli grupę „RATUjemy GASTRO w Lublinie”, która zrzesza już blisko 100 przedsiębiorców zajmujących się gastronomią w naszym mieście. Restauratorzy zaplanowali na dzisiaj (23.10) protest przed budynkiem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4. Przedsiębiorcy mają się spotkać o godzinie 15:00.

„Dlaczego ratuJEMY gastro w Lublinie? Bo tu żyJEMY, tu pracuJEMY i jak pokazują te gry słowne – zupełnie na serio wszystkie aspekty życia sprowadzają się do tego, że razem JEMY!” – mówi Izabela Kozłowska-Dechnik, właścicielka Restauracji Żydowskiej Mandragora i Słodkiej – Piekarni, Kawiarni, Cukierni.

Celem akcji #ratuJEMYgastro jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty lubelskich lokali gastronomicznych, z usług na dowóz czy z odbiorem osobistym. Akcja ma również uświadomić mieszkańcom, że mimo trudnej sytuacji, lubelska branża gastronomiczna jest bezpieczna i ma wiele do zaoferowania.

Akcję od etapu przygotowań wspiera Miasto Lublin. Od dzisiaj (piątek, 23 października) w komunikacji internetowej, a od listopada w przestrzeni miasta #ratuJEMYgastro będzie zachęcać mieszkańców do pomocy dla lubelskiej gastronomii i solidarności z branżą. Informacje o działaniach znajdziemy na billboardach, słupach ogłoszeniowych, ekspozytorach czy w środkach komunikacji miejskiej.

Akcję od strony organizacyjnej koordynuje Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin, która jest platformą współpracy miasta i szeroko rozumianej branży turystycznej, w tym gastronomicznej.

Chętne lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do udziału w akcji na każdym etapie jej trwania poprzez formularz dostępny na stronie: ratujemygastro.pl. Każdy z przystępujących podmiotów zobowiązuje się do przestrzegania określonych zasad, w tym przede wszystkim tych związanych z bezpieczeństwem w czasie pandemii.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. POPIERAM JAK MAJA WYKARMIĆ SWOJE RODZINY A PRACOWNICY NA UMOWE ZLECENIE CZY O PRACE JAK MAJA PRZERZYĆ