Restauracje, bary i kawiarnie zapłacą grosze za ogródki gastronomiczne

deptak krakowskie przedmieście lublin ludzie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Restauracje, bary i kawiarnie będą mogły wznowić działalność od 15 maja – na razie w ogródkach gastronomicznych na zewnątrz. Lubelscy przedsiębiorcy zapłacą tylko jeden grosz dziennie za metr kwadratowy zajętego pasa drogowego.

Miasto obniża stawki za ogródki gastronomiczne

Lublin pomoże restauratorom, zwalniając ich niemal całkowicie z opłat za wynajem powierzchni pod ogródki gastronomiczne. Zgodnie z planem odmrażania gospodarki, ogródki kawiarniane będą mogły być otwarte od 15 maja, a restauracje i inne lokale gastronomiczne w środku od 29 maja.

„Wiemy, że ta branża jest szczególnie dotknięta skutkami pandemii i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami, dlatego w tym roku restauratorzy, właściciele pubów i kawiarni zapłacą w Lublinie najniższą możliwą stawkę opłaty za zajęcie pasa drogowego pod ogródek, w symbolicznej wysokości 1 grosza za metr kwadratowy” – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

To maksymalna przewidziana przepisami obniżka (nie przewidują one stawki „0”). Podobną stawkę zapłacą właściciele stoisk handlowych w pasie drogowym. Właściciele ogródków działających na deptaku mogą skorzystać z podobnego wsparcia w ramach Lubelskiego Pakietu Wsparcie dla Lokalnych Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych.

„W ramach pomocy dla branży gastronomicznej wprowadziliśmy w tym roku bardzo ważne ulgi w opłacie za zezwolenie na sprzedaż alkoholu, zdejmując z przedsiębiorców obciążenia finansowe w trudnym czasie, gdy nie mogą prowadzić normalnej działalności” – przypomina prezydent Lublina.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.