Lublin: Ratusz ponownie włączy sygnalizacje świetlne na kilku skrzyżowaniach

sygnalizator nie działa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Na początku kwietnia ratusz zdecydował o wyłączeniu sygnalizacji świetlnych na kilkudziesięciu skrzyżowaniach w Lublinie. Decyzja była podyktowana zmniejszonym ruchem drogowym.

W związku z epidemią koronawirusa władze Lublina zdecydowały na początku kwietnia wyłączyć sygnalizację świetlnych na 27 skrzyżowaniach. Sygnalizatory zostały przełączone z tryb żółtego pulsu. Decyzja była podyktowana zmniejszonym ruchem drogowy na ulicach naszego miasta.

CZYTAJ WIĘCEJ: Na kilkudziesięciu skrzyżowaniach w Lublinie wyłączą sygnalizację świetlną – LISTA

Przez ten czas część kierowców nie stosowała się w tych miejscach do obowiązującego oznakowania, w wyniku czego doprowadzili do kilkudziesięciu kolizji i wypadków drogowych. O uruchomienie sygnalizacji na kilku skrzyżowaniach wnioskowali policjanci.

„W poniedziałek (27 kwietnia) w godzinach porannych włączone zostaną sygnalizacje świetlne na 9 skrzyżowaniach. Decyzja o ich ponownym uruchomieniu została podjęta po przeprowadzeniu analiz bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego” – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Zmiany dotyczą sygnalizacji w następujących lokalizacjach:

* ul. Lipowa – ul. Okopowa – ul. Curie-Skłodowskiej

* ul. Okopowa – ul. Chopina

* ul. Lubartowska – ul. Ruska – ul. Biernackiego

* przejście dla pieszych przez ul. Mełgiewską (w rejonie Polmozbytu)

* ul. Dolna Panny Marii – ul. Piłsudskiego – ul. Szczerbowskiego

* ul. Warszawska – ul. Czeremchowa – przejście dla pieszych przez ul. Warszawską (na wysokości kościoła)

* ul. Turystyczna (w rejonie wjazdu do sklepu E. LecIerc)

* ul. Orkana – ul. Roztocze

* ul. Wrotkowska — ul. Inżynierska

„W przypadku wyposażenia sygnalizacji świetlnych w detektory dla pieszych, programy sterujące zostaną odpowiednio zmodyfikowane, tak aby nie było konieczności dotykania przycisków. Włączenie sygnalizacji ułatwi przejazd przez te skrzyżowania w nowych warunkach” – dodaje Jędrek.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na wrotkowskiej ruch szedł płynnie nie było wypadków ani korków to po co tam uruchamiają?