Na początku kwietnia ratusz zdecydował o wyłączeniu sygnalizacji świetlnych na kilkudziesięciu skrzyżowaniach w Lublinie. Decyzja była podyktowana zmniejszonym ruchem drogowym.
W związku z epidemią koronawirusa władze Lublina zdecydowały na początku kwietnia wyłączyć sygnalizację świetlnych na 27 skrzyżowaniach. Sygnalizatory zostały przełączone z tryb żółtego pulsu. Decyzja była podyktowana zmniejszonym ruchem drogowy na ulicach naszego miasta.
CZYTAJ WIĘCEJ: Na kilkudziesięciu skrzyżowaniach w Lublinie wyłączą sygnalizację świetlną – LISTA
Przez ten czas część kierowców nie stosowała się w tych miejscach do obowiązującego oznakowania, w wyniku czego doprowadzili do kilkudziesięciu kolizji i wypadków drogowych. O uruchomienie sygnalizacji na kilku skrzyżowaniach wnioskowali policjanci.
„W poniedziałek (27 kwietnia) w godzinach porannych włączone zostaną sygnalizacje świetlne na 9 skrzyżowaniach. Decyzja o ich ponownym uruchomieniu została podjęta po przeprowadzeniu analiz bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego” – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.
Zmiany dotyczą sygnalizacji w następujących lokalizacjach:
* ul. Lipowa – ul. Okopowa – ul. Curie-Skłodowskiej
* ul. Okopowa – ul. Chopina
* ul. Lubartowska – ul. Ruska – ul. Biernackiego
* przejście dla pieszych przez ul. Mełgiewską (w rejonie Polmozbytu)
* ul. Dolna Panny Marii – ul. Piłsudskiego – ul. Szczerbowskiego
* ul. Warszawska – ul. Czeremchowa – przejście dla pieszych przez ul. Warszawską (na wysokości kościoła)
* ul. Turystyczna (w rejonie wjazdu do sklepu E. LecIerc)
* ul. Orkana – ul. Roztocze
* ul. Wrotkowska — ul. Inżynierska
„W przypadku wyposażenia sygnalizacji świetlnych w detektory dla pieszych, programy sterujące zostaną odpowiednio zmodyfikowane, tak aby nie było konieczności dotykania przycisków. Włączenie sygnalizacji ułatwi przejazd przez te skrzyżowania w nowych warunkach” – dodaje Jędrek.
Na wrotkowskiej ruch szedł płynnie nie było wypadków ani korków to po co tam uruchamiają?