Lublin. Radny chce ograniczenia pływania skuterów i motorówek na Zalewie Zemborzyckim

Zalew Zemborzycki

Wprowadzenia ograniczenia pływania skuterów i motorówek po Zalewie Zemborzyckim żąda jeden z miejskich radnych. Tłumaczy, że ryk silników przeszkadza wielu osobom.

Czy będą zmiany dotyczące użytkowania skuterów wodnych i motorówek na wodach Zalewu Zemborzyckiego? Tego chce radny Leszek Daniewski (klub prezydenta Żuka). W tej sprawie wystosował interpelację do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

„Kolejny rok mieszkańcy Zemborzyc, turyści kajakowi, żeglarze i wędkarze zwracają się do mnie z prośbą o podjęcie działań w sprawie ograniczenia pływania po Zalewie Zemborzyckim skuterów wodnych i motorówek. Użytkownicy tego sprzętu swoim zachowaniem na wodzie często zakłócają odpoczynek, ciszę i spokój osobom wypoczywającym. Większość przypadków spowodowana jest niewłaściwym sposobem jego wykorzystywania oraz samym zachowaniem osób kierujących. Dla kajakarzy stwarza to niebezpieczeństwo wywrotki kajaka przez fale powstające po przepłynięciu, często w niewielkiej odległości, motorówki lub skutera. Pływanie zbyt blisko brzegów zbiornika powoduje też utrudnienia dla wędkarzy oraz mieszkańców okolicznych terenów” – wyjaśnia radny Daniewski.

Miasto nie wprowadzi żadnych ograniczeń na Zalewie Zemborzyckim

„Wydanie przez Radę Miasta Lublin uchwały w sprawie wprowadzenia ogranicza lub zakazu używania jednostek pływających lub niektórych ich rodzajów powinno zostać poprzedzone ustaleniami, czy na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych panują odpowiednie warunki akustyczne” – wyjaśnia Andrzej Wojewódzki, sekretarz Lublina.

„Zalew Zemborzycki stanowi dobro publiczne, które ma służyć zaspokajaniu potrzeb społeczności lokalnej, a w gospodarowaniu wodami uwzględnia się zasadę wspólnych interesów i współdziałania administracji publicznej, użytkowników wód i przedstawicieli lokalnych społeczności w zakresie pozwalającym uzyskać maksymalne korzyści społeczne, jak również kwestię bezpieczeństwa przeciwpowodziowego miasta Lublin, a także rozwój turystyki i rekreacji” – czytamy w wyjaśnieniu.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza próba radnego Daniewskiego z dzielnicy Zemborzyce dotycząca ograniczenia korzystania ze skuterów wodnych i motorówek na Zalewie Zemborzyckim. W 2016 r. radny chciał wprowadzenia na zbiorniku wodnym strefy ciszy, ponieważ jak tłumaczył, wycie silników przeszkadza w komfortowym wypoczynku nad wodą.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.