Lublin. Radny apeluje o uproszczony remont ul. Nałkowskich. „Stan nawierzchni jest fatalny”

nałkowskich lublin
Fatalny stan nawierzchni ul. Nałkowskich | Mapy Google

O uproszczony remont ulicy Nałkowskich prowadzącej nad Zalew Zemborzycki apeluje do prezydenta Lublina radny Piotr Popiel. Czy miasto znajdzie pieniądze na remont ulicy?

„Zwracam się z wnioskiem o przystąpienie do wykonania remontu ulicy Nałkowskich w roku bieżącym. Prawdą jest, iż stan nawierzchni ulicy, jak również przylegającego do domków jednorodzinnych chodnika, jest w fatalnym stanie i wszelkie działania powinny być rozpoczęte od wykonania ich remontu” – pisze w interpelacji do prezydenta Lublina radny Piotr Popiel.

„Wyrażam przekonanie, że wykonanie w bieżącym roku uproszczonego remontu nie stoi w sprzeczności z możliwością opracowania dokumentacji, jako zadania, które zostanie przeze mnie zgłoszone do budżetu miasta Lublin na rok 2021. Uważam, że mieszkańcy Wrotkowa mają prawo domagać się i korzystać z takich samych rozwiązań komunikacyjnych, jak w innych częściach miasta (obustronne chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie uliczne)” – argumentuje radny.

Czy miasto znajdzie pieniądze na remont ulicy Nałkowskich?

„Wykonanie remontu ul. Nałkowskich zgodnie z wnioskiem Pana Radnego nie ma zabezpieczenia finansowego w budżecie miasta Lublin na rok 2020. Poczynimy starania w kierunku uzyskania środków na realizację tego zadania” – czytamy w odpowiedzi na interpelacje radnego Popiela.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.