Lublin. Radni zgodzili się na trzydziestoletnią dzierżawę miejskich terenów. Co tu powstanie?

lubelska akademia futbolu
Koncepcja Lubelskiej Akademii Futbolu przy ul. Dzierżawnej | materiały prasowe

Lubelscy radni zgodzili się na wydzierżawienie miejskich gruntów w pobliżu ulicy Krochmalnej i Przeskok. Na tych terenach miliarder Zbigniew Jakubas planuje budowę Lubelskiej Akademii Futbolu.

Nie obyło się bez dyskusji radnych. Prawie 4 godziny miejscy radni debatowali nad tematem wydzierżawienia ponad 11 hektarów pod budowę Lubelskiej Akademii Futbolu, którą chce postawić miliarder pochodzący z Lublina Zbigniew Jakubas. Dzierżawa obejmie tereny położone przy ul. Krochmalnej i Przeskok i ma trwać przez 30 lat. Za uchwałą opowiedziało się 18 radnych, przeciwko było 5 a 7 wstrzymało się od głosu.

Czym jest Lubelska Akademia Futbolu?

Projekt Lubelskiej Akademii Futbolu zakłada wybudowanie na terenie wydzierżawionym od Gminy Lublin koło Bystrzycy przy planowanym przedłużeniu ul. Lubelskiego Lipca ’80 – nowoczesnego kompleksu boisk oraz obiektu treningowo-szkoleniowego z zapleczem socjalnym.

W budynku LAF znajdować się będą: nowoczesne siłownie, gabinety fizykoterapii oraz odnowy biologicznej, basen, zaplecze gastronomiczne – ze stołówka i kuchnią, sale konferencyjne. Na wyższych kondygnacjach zaplanowane są pokoje mieszkalne dla młodzieży trenującej w Akademii oraz gabinety trenerów.

W budynku przewidziano halę sportową o wymiarach 42 m na 21 m z bieżnią do treningu wysiłkowego wzdłuż dłuższego boku. Hala przechodząca przez wszystkie trzy kondygnacje ma służyć nie tylko piłkarzom. Będą się tu mogły odbywać treningi siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej.

Docelowo planowane jest wybudowanie 7 pełnowymiarowych boisk piłkarskich w tym boiska podgrzewanego krytego balonem. Przestrzeń rekreacyjną z fontannami, zielenią, małą architekturą oraz parkingiem na ok. 200 samochodów – zaplanowano przed budynkiem LAF.

Projekt Lubelskiej Akademii Futbolu będzie realizowany bez żadnego wsparcia finansowego Miasta, wyłącznie ze środków Inwestora. Przewidywany koszt to ok. 60 – 70 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach.

Pierwszy etap budowy ma być wykonany do września 2021 r. Ma ruszyć po uzyskaniu stosownych decyzji, zgód i pozwoleń. W pierwszej kolejności powstanie budynek akademii oraz 3 lub 4 boiska, to na co pozwalana aktualny plan MPZP.

Całość ma obejmować siedem boisk, w tym pięć lub sześć z naturalną murawą, a jedno, bądź dwa ze sztuczną, podgrzewaną nawierzchnią i kryte balonem od listopada do końca lutego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.