Uwaga kierowco! Gdy przejedziesz na czerwonym, nagra cię kamera

DSC02970 min

W Lublinie na najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu zostanie zamontowana kamera, która nagra kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle.

 

Zdarza ci się przejechać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle? A może na tak zwanym „późnym żółtym”? Lepiej uważaj! W Lublinie takie zderzenie zarejestruje specjalna kamera, która zostanie zamontowana na jednym ze skrzyżowań. Mowa tu o skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Granitową.

 

Specjalne urządzenie ma zarejestrować takie zdarzenie za pomocą nagrania wideo. Taki materiał będzie zawierał m.in. datę wykroczenia, prędkość pojazdu i jego numer rejestracyjny. Nagrania mają być przechowywane przez miesiąc, gdyby policja chciała się zająć sprawą.

 

Kolejną nowością ma być tablica informująca o ilości wolnych miejsc na parkingu. System będzie obsługiwać jak na razie parking na pl. Zamkowym. Wyświetlacze zostaną zainstalowane od strony al. Tysiąclecia i ul. Lubartowskiej.

 

A wszystko to w ramach kolejnego już podejścia realizacji zlecenia rozbudowy Systemu Zarządzania Ruchem i Komunikacją w Lublinie. Podstawowym celem projektu jest rozbudowa Systemu Zarządzania Ruchem, czyli włączeniem kolejnych 50 skrzyżowań do Centrum Sterowania Ruchem, gdzie komputery rejestrując ruch na ulicach będą decydować o długości zielonego światła tzw. „zielonej fali” na poszczególnych ulicach.

 

Wszystko ma być gotowe do 10 grudnia 2019 r.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Może lepiej zamiast kamer zamontować licznik informujący za ile sekund zmieni się światło z zielonego na czerwone i odwrotnie?

    No tak, głupi pomysł – lepiej wydoić kierowców 🙂

  2. Najpierw trzeba nauczyć ludzi parkować na placu zamkowym, a potem robić systemy zliczające wolne miejsca …