Lublin. Przed szpitalem postawią kontenery do izolacji osób z podejrzeniem koronawirusa

Kontenery do izolacji osób z podejrzeniem koronawirusa | fot. Polska Grupa Zbrojeniowa

Spółka Zurad należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej dostarczy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie 6 kontenerów do izolacji osób z podejrzeniem koronawirusa.

Polska Grupa Zbrojeniowa zapowiedziała, że należąca do niej spółka Zurad wygrała przetarg na dostarczenie specjalnych kontenerów wyposażonych m.in. w bramki biometryczne i system termowizyjny monitorujący ciepłotę ciała, by wspomóc lekarzy w walce z pandemią SARS-CoV-2. Pierwsze sześć z nich mają stanąć w Lublinie przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej.

W miniaturowych obiektach, które w pierwszej kolejności staną przed szpitalem wojewódzkim w Lublinie, zamontowanych zostanie szereg innowacyjnych rozwiązań: bramka biometryczna służąca do pomiaru temperatury, system rozpoznawania i identyfikacji twarzy, system skanowania dokumentów, a nawet system termowizyjny stale monitorujący ciepłotę ciała osób przebywających w poczekalniach.

To pierwszy tego typu projekt, w ramach którego spółka Zurad dostarczy zespół kontenerów do triażu. Zaproponowane rozwiązanie umożliwi minimalizację ryzyka transmisji patogenu SARS-CoV-2 na osoby zgłaszające się do szpitala, niezarażone koronawirusem. Chodzi o pacjentów przyjmowanych na wizyty i zabiegi planowe.

„Zaproponowane przez nas rozwiązanie, które wygrało przetarg, nie jest pierwszym służącym do walki z koronawirusem. Nasza firma ma w tym już pewne doświadczenia, jak choćby RobUV służący do dezynfekcji pomieszczeń. Przykładamy wielką wagę do walki z COVID-19, dlatego staramy się oferować rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie służbom zaangażowanym w działania prozdrowotne” – podkreśla Adam Jabłoński, prezes zarządu Zurad.

Wnętrze kontenera będzie wyglądać jak miniaturowy szpital. W środku znajdzie się miejsce na łóżka wraz z szafkami i innym osprzętem. Wyposażenie i wnętrze będzie mogło być dezynfekowane za pomocą systemu lamp UV-C (wirusobójczych) zaprojektowanego przez polskich specjalistów i naukowców.

„Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecnośc wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2” – wyjaśnia spółka w komunikacie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.