Lublin przeciwko „lex TVN”. Demonstracja w obronie wolnych mediów przed ratuszem

protest przeciwko lex tvn przed ratuszem w lublinie
Protest przeciwko lex TVN przed ratuszem w Lublinie | fot. miejski monitoring

„Lex TVN”. W całej Polsce trwają demonstracje w obronie wolnych mediów. Lublinianie zebrali się pod budynkiem ratusza, aby zaprotestować przeciwko „lex TVN”.

„Lex TVN” w Lublinie – 10.08.2021

Stacja TVN24 właśnie stara się o odnowienie koncesji, która wygasa 26 września. Już ponad rok temu złożono odpowiedni wniosek o jej przedłużenie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podjęła jeszcze decyzji, choć wcześniej tak długo nie zwlekała.

We wtorek, 10 sierpnia, na dzień przed zapowiadaną debatą w Sejmie o „lex TVN”, w całym kraju odbywają się protesty. Wszystkie rozpoczęły się o godz. 18. W Lublinie manifestację „Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska” zorganizowały KOD oraz Strajk Kobiet Lublin.

W Lublinie manifestacja odbywa się przed budynkiem Urzędu Miasta Lublin, jest kilkaset osób.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.