LUBLIN: Próbował ukraść bankomat. Obwiązał go liną podpiętą do busa

55-letni mieszkaniec Warszawy próbował ukraść bankomat na Sławinku | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę usiłującego ukraść bankomat. Owinął urządzenie stalową liną przywiązaną do busa i planował wyrwać je z fundamentu.

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku. Jak wynika z policyjnych ustaleń, sprawca bądź sprawcy pod osłoną nocy przyjechali busem pod jeden z marketów na lubelskim Sławinku.

Najpierw włamali się do wnętrza sklepu, w którym znajdował się bankomat. Następnie przestępcy za pomocą doczepionej do haka linki próbowali wyrwać urządzenie z mocowań.

Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli: nie udało im się ani wyrwać bankomatu, ani ukraść gotówki. Częściowo uszkodzony bankomat pozostał na miejscu.

Policjanci z Lublina po otrzymanym zgłoszeniu ruszyli do poszukiwań sprawców. W jednej z miejscowości pod Lublinem funkcjonariusze odnaleźli porzuconego vw transportera, który dzień wcześniej został skradziony.

– Sprawcy próbowali zatrzeć dokładnie ślady działania i zmylić tropy. Doświadczenie policyjnych techników pozwoliło na znalezienie i zabezpieczenie śladów – mówi Anna Kamola z zespołu prasowego KMP Lublin.

Ustalenia policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu pozwoliły na wytypowanie mężczyzny, który mógł mieć związek z przestępstwem.

– Okazał się nim 55-letni mieszkaniec Warszawy. Tam też doszło do jego zatrzymania. W działaniach policjantów z KMP w Lublinie wspierali  kryminalni z KWP w Lublinie i policyjni antyterroryści – dodaje Anna Kamola.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. 55-latek był już wcześniej notowany m.in. za włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.