LUBLIN: Pożar traw na terenie dawnego toru na Wrotkowie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pożar traw na terenie dawnego toru na Wrotkowie | fot. czytelniczka Karolina

Przed godz. 20 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że na terenie dawnego toru na Wrotkowie płoną trawy. Na miejscu z ogniem walczyło trzy zastępy straży.

Do pożaru doszło w środę o godz. 19.46 pomiędzy ul. Domeyki a ul. Biskupa Fulmana, na terenie dawnego toru Lublin. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, w tym 13 strażaków.

Gaszenie traw i zarośli w większości odbywało się ręcznie przy pomocy tłumic, ale gdzie była tylko możliwość wykorzystano armatki wodne. Strażacy z ogniem walczyli 1,5 godziny. Ogień strawił około hektarowy teren.

Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia był wyrzucony niedogaszony papieros. Przypomnijmy, że wypalanie traw jest nielegalne i grozi mandatem do kwoty 5 tysięcy złotych, a nawet karą pozbawienia wolności.

Pożar traw na terenie dawnego toru na Wrotkowie | fot. czytelniczka Karolina
Pożar traw na terenie dawnego toru na Wrotkowie | fot. czytelniczka KarolinaWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.