Lublin. Powiadomił o bombie w sądzie. Jest w rękach policji. To mieszkaniec naszego miasta

sąd okręgowy lublin
Sąd Okręgowy w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 29-letni mieszkaniec Lublina podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w jednym z sądów w centrum Lublina.

Do zdarzenia doszło pod koniec września w jednym z sądów przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie. Do sądu zatelefonował mężczyzna, który oświadczył, że w budynku została podłożona bomba. Policjanci przez wiele godzin przeszukiwali budynek. Jak się okazało, informacja była nieprawdziwa.

W związku z fałszywym alarmem funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Jeszcze tego samego dnia został ustalony właściciel telefonu, z którego wykonano połączenie. Jak się szybko okazało, mężczyzna wcześniej sprzedał telefon i nie miał związku z alarmem.

Kolejne ustalenia doprowadziły policjantów do lombardu, gdzie sprawca chwilę przed fałszywym alarmem zakupił telefon. Mężczyzna dokonując zakupu wybrał najtańszy model i przez cały czas unikał kamery monitoringu znajdującej się wewnątrz. Swój wizerunek starał się ukryć pod maseczką ochronną.

W wyniku czynności operacyjnych 29-letni mieszkaniec Lublina został ustalony przez kryminalnych z I komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z wywołaniem fałszywego alarmu. Wczoraj na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.