Lublin. Ponownie rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej

Lublin. Ponownie rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej

Nadzór Ruchu MPK Lublin wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej ponownie rozdają maseczki pasażerom komunikacji miejskiej. Akcja potrwa do końca tygodnia.

„Chcemy przypominać pasażerom o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej, a wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Zależy nam na tym, by wyrobić u naszych pasażerów nawyk zakładania maseczek” – tłumaczy Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

Ekipy złożone z pracowników Nadzoru Ruchu MPK Lublin oraz strażników miejskich można spotkać na przystankach, pętlach nawrotowych oraz głównych liniach komunikacyjnych w godz. 8:00-14:00. Tym razem przygotowano ponad 5 tysięcy maseczek. Akcja potrwa do końca tygodnia i ma charakter informacyjny.

„Jeśli chodzi o obowiązek zakrywania ust i nosa przez pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej, z naszych obserwacji wynika, że – niestety – nie wszyscy pasażerowie stosują się do tego nakazu, choć z pewnością jest lepiej niż latem, kiedy po raz pierwszy przeprowadzaliśmy podobną akcję” – wyjaśnia rzecznik MPK.

Przypomnijmy, że za brak maseczki grozi mandat w wysokości do 500 zł, który może wystawić policjant, a także grzywna udzielona przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w wysokości od 5 tys. do nawet 30 tys. złotych. Czytaj dalej…

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.