Lublin: Policjanci zabezpieczyli blisko 2 tys. nielegalnych paczek papierosów

68 68111 e1407524495581

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 65-letniego mieszkańca Lublina, który na targowisku osiedlowym przy ulicy Samsonowicza miał oferować papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania domu 65-latka policjanci zabezpieczyli blisko 2 tysiące nielegalnych paczek papierosów. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to ponad 25 tys. złotych. Sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie przeprowadzili obserwację targowiska przy ulicy Samsonowicza. Funkcjonariusze posiadali informację, że jeden z przebywających tam mężczyzn na straganie z warzywami zajmuje się handlem papierosami bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali 65-letniego mieszkańca Lublina. W domu mężczyzny, podczas przeszukania odnaleźli duże ilości nielegalnych papierosów. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że lublinianin posiadał blisko 2 tysiące paczek kontrabandy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi  ponad 25 tys. złotych.

65-letni mężczyzna wraz z kontrabandą trafił na III komisariat. Usłyszał już zarzuty. Całość nielegalnego towaru została zabezpieczona. Za przestępstwo akcyzowe, kodeks karno-skarbowy przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

materiały policji

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.