Lublin: Policjanci weszli na targowisko przy al. Tysiąclecia. Znaleźli nielegalne papierosy

nova papierosy targ tysiąclecia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Nielegalny papierosy policjanci znaleźli w kilku nieużytkowanych stoiskach targowiska przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Mundurowi łącznie zabezpieczyli ponad 700 paczek papierosów.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu II oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie realizując ustalenia własne dokonali przeszukania nieużytkowanych stoisk na targowisku przy ulicy al. Tysiąclecia. Z informacji mundurowych wynikało, że mogą być tam ukrywane papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania policjanci odnaleźli ponad 700 paczek nielegalnych papierosów. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby kontrabanda trafiła na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby blisko 17 tys. złotych. Policjanci teraz ustalają właściciela nielegalnych papierosów.

„Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obroty stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru” – informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To jest od Lat policja przechodzi a naganiacz koło nich krzyczy xD , Spotted wodę z mózgu ludziom chcecie robić ze taka policja zdolna jest

  2. Niech obejrzą materiały z kamer miejskich w tym rejonie. Odnajdą sprzedających a po tym właściciela.

  3. Widziałem osobiście gdzie te dresiarstwo niby gandlarze chowali papierosy. Grupkami chodzili do baru naprzeciko bazaru

  4. A od kiedy to policja moze wejsc na teren prywatny? Od lat kazdy wiedzial ze sprzedaja papierosy pod Nova ‘ruskie’ i ze trzymaja je na na targu bo tak bezpiecznie nie dla nich. Czyzby w koncu policja doczekala sie nakazu przeszukania?

  5. smerfy się wykazały ale kiepski przelicznik mają. Hahahahaa pewnie kosc się d komendanta w prezencie dostaną.

  6. POLICJA TAK KŁAMIE ŻE GŁOWA MAŁA ZNAJDĄ U KOGOS NP. 2KARTONY PAPIEROSÓW A ZARAZ DOPISZA ZNALEZLISMY 20KARTONOW, A PO 2 NIE UKRAIŃSKIE PAPIEROSY BO GRANICE SA ZAMKNIĘTE I NAPRAWDĘ NIE MA JUŻ LUB NAPRAWDĘ CIĘŻKO GDZIEŚ KOGOS ZOBACZYĆ Z TAKIMI PAIEROSAMI, AAAAA I ZAWSZE PISZĄ ZE PACZKA PAPIEROSÓW WYCHODZI PO 22ZL ALBO I DROŻEJ TO NAPRAWDĘ BY SIĘ OPŁACAŁO KOMUŚ KUPOWAĆ JE BZDURY PO PROSTU A POLICJA JUZ JAK ZOMO JEST