Lublin: Policja przyjechała do agresywnego 30-latka atakującego przechodniów. Zmarł podczas interwencji

Śmierć 30-latka po interwencji policji na ul. Łęczyńskiej | fot. Mariusz Remuszka

Prokuratura wyjaśnia okoliczności interwencji podjętej przez policjantów wobec agresywnego 30-latka na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Mężczyzna zmarł po obezwładnieniu go przez funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 15 na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Policjanci otrzymali klika zgłoszeń, z których wynikało, że ulicą Droga Męczenników Majdanka idzie agresywny mężczyzna i bije napotkanych ludzi. Według osób zgłaszających, napastnik „może być pod wpływem środków odurzających”.

Na miejsce skierowano policjantów z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie. Z relacji policji wynika, że kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna kopał jedną z przechodzących ulicą kobiet. Na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Był agresywny i wykrzykiwał wulgaryzmy.

Po krótkim pościgu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Lublina, który w trakcie zatrzymania stawiał opór i był agresywny wobec policjantów, groził im pozbawieniem życia. W pewnym momencie mężczyzna zaczął słabnąć i tracić przytomność. Mimo udzielonej pomocy, 30-latek zmarł na miejscu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublinie. Okoliczności wtorkowej interwencji badają także policjanci Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

„Prokuratura prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 KK). Na razie jest za wcześnie, aby mówić, w jakich okolicznościach przebiegała interwencja. Czekamy na wyznaczenie terminu przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci 30-latka” – mówi prokurator Agnieszka Kępka z Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.