Lublin podpisuje umowy na łapanie deszczówki. Przeznaczy na to 450 tys. zł

deszcz deszczówka rynna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Blisko 130 chętnych zgłosiło się w ubiegłym roku do miejskiego programu dofinansowań instalacji urządzeń gromadzących wody opadowe. W tym roku miasto wyda na dopłaty 450 tys. zł.

Lublin pomaga łapać mieszkańcom deszczówkę

W ogłoszonym w 2020 roku naborze do Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublina, z możliwości ubiegania się o miejską dotację skorzystało 129 mieszkańców. W ubiegłym roku Lublin przyznał pierwszych 21 dotacji na łączną kwotę ponad 76 tys. zł.

„W 2021 r. miasto przeznaczy 450 tys. zł, co pozwoli na zrealizowanie wszystkich złożonych w 2020 roku wniosków” – informuje Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W tym roku Wydział Gospodarki Komunalnej rozpatrzył kolejne 95 wniosków, zawarł 45 umów dotacyjnych oraz rozliczył projekty 10 gospodarstw domowych na łączną kwotę ponad 23 tys. zł, w ramach których powstało 6 zbiorników podziemnych, 6 naziemnych oraz 1 oczko wodne.

Wnioski o dofinansowanie do miejskiego programu budowy systemów małej retencji mogły składać osoby fizyczne – właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina.

Wysokość dofinansowania wynosi 70 proc. poniesionych kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 5 tys. zł na jedną nieruchomość.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.